Úvodem

Tyto stránky vznikly na podporu knihy Jádro Systému Windows, do které jsem se pokusil vtělit své znalosti jádra rodiny operačních systémů Microsoft Windows NT. Relativně velké množství stránek knihy se ale věnuje i obecným postupům a algoritmům, které se objevují i v jiných operačních systémech. Tím chci čtenářům ukázat, jak vše souvisí se vším a jak je užitečné dívat se na věci trochu z nadhledu.

Hlavní náplň této stránky tvoří ukázkové zdrojové kódy, jejichž útržky můžete spatřit v textu knihy. Jedná se o funkční programy a ovladače jádra, jejichž zdrojové kódy by vám měly ukázat, jak se nejen v jádře operačního systému pohybovat a využívat různá rozhraní a mechanismy. Tyto zdrojové kódy naleznete i na stránkách nakladatelství ComputerPress, které se moji knihu rozhodlo vydat.

Krom ukázek z knihy, zdrojových kódů různých programů a ovladačů zde naleznete (doufám, že užitečné) odkazy na několik diskuzních fór a stránek, které se problematice jádra windows, a možnost stáhnout si užitečné nástroje, které se mi při toulkami jádrem osvědčily.

Během času plánuji na stránky umísťovat další obsah, zvláště zdrojové kódy a zajímavé články a materiály.

Comments are closed.